Sprawdź na jakie parawany warto postawić w 2018!

Parawan nawannowy umożliwi na przykład umilić dziecku rozrywkę w wannie – będzie mogło pluskać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią bądź na innych typowych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła hartowanego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także wybrać do niego optymalną wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną żeby można było prosto składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna aby zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie niezbędne, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię wybrania rozmiaru powierzyć specjalistom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej tworzą się zacieki z wody – warto więc nabyć parawan na wannę impregnowany specjalną warstwą, jaka zapobiegnie osadom gromadzenie się i jednocześnie uprości sprzątanie. Parawan nawannowy to eleganckie a także nowoczesne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki oraz ładny wygląd. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego a także pojedynczego ruchomego elementu, jaki można odchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy sprzedających o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny, gdy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej i delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zalaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga instalacji szyn), po złożeniu zajmuje niewiele miejsca oraz daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej popularnym modelem wśród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym użyciu prysznica czy po kąpieli. Warto jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zagwarantuje nam, że artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy stworzyć na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest znakomitym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak także natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy lub z nadrukiem – będzie bardziej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej osadza się na wannie i ścianach, niektóre z nich są instalowane na wannie, na suficie a także po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeśli zaś planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Kluczowe jest także, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego lub paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego wariantu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan powinien zostać ustawiony tak, żeby profile dolne znajdowały się ponad brzegiem wanny, co zapewni odpowiednie funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, jaki uszczęśliwi wszystkich mieszkańców a także pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...