Styl industralny – luksus dla każdego?

Styl przemysłowy to trend aranżacyjny dla odważnych! Dowiedz się więcej o istotnych aspektach tego kierunku a także postaraj się zaaranżować swoje wnętrze samemu.
Rozległe powierzchnie, wysokie loftowe wnętrza i minimalistyczne ozdoby – oto istotne wartości stylu industrialnego. Styl industrialny idealnie sprawdza się we wnętrzach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie eleganckiego stylu, meble z recyklingu można wymieszać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Skoro już wiemy, jakie są istotne cechy wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko stwierdzić, czy mamy większe predyspozycje do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko chcemy zmienić otoczenie na ciekawsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby elementy o zbliżonych wartościach pojawiały się w całym mieszkaniu. Projektowanie wnętrz w systemie przemysłowym to „ujednolicanie”, zatem konkretne powierzchnie nie powinny się od siebie separować co powoduje, iż wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Styl industrialny tworzą w znacznej mierze duże, wysokie a także surowe strefy, najlepiej opatrzone dużymi oknami. Styl industrialny jest dla tych, którzy szukają oryginalności i czegoś, co odbiega od tradycyjnych wnętrz z katalogów meblowych. Trend ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod przymusem recesji zaczęto masowo likwidować fabryki oraz magazyny. Żeby pomieszczenie było dobrze oświecone i wpasowało się w kierunek przemysłowy, zrezygnuj z kotar i zasłonek dekorujących okna. Meble a także akcesoria należy zawsze dostosowywać logicznie a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i mieszkańców. Salon w stylu industrialnym powinien być utrzymany w zimnej, obiektywnej barwie – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń a także biel. Styl industrialny we mieszkaniach zauważalny jest zwłaszcza na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz chłodne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w trendzie industrialnym stosowany, jest jako materiał wykończeniowy.

W temacie aranżacji pomieszczeń możemy spotkać się z coraz bardziej nowoczesnymi nurtami. Jednym z błyskawicznie rozwijających się styli jest Industrialny, który napotkać możemy w wielu domach.
Fason przemysłowy jest niezwykle prosty, chłodny, dlatego elementy takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Świetne kolory do mieszkania w tym kierunku to barwy zimne, chłodne, takie jak białość, kolory szarości, brązy, rdzawa czerwień. Trend przemysłowy narodził się w czasie, kiedy rozpoczęto przekształcać hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty a także pomieszczenia organizowane od podstaw w kierunku przemysłowym cechują się szerokimi, obejmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią i bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów a także detali należy ograniczyć do minimum – należy kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji warto skorzystać z betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować industrialny styl wystroju (popularnym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego cementu, doskonale odwzorowującej naturalny, szalunkowy beton. Dziś nurt industrialny kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością a także wyszukanym gustem. Kiedyś ludzie do mieszkań znosili znalezione meble, wykorzystywali meble i dodatki zlokalizowane na obszarze dawnych fabryk – tak narodził się nurt przemysłowy. Wystarczy domek, który kiedyś służył do celów produkcyjnych i adaptujemy go na cele lokalowe, zatrzymując wszelkie kluczowe cechy budownictwa fabrycznego. Dobrze podkreśli styl kuchni, świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w ubikacji! Dzięki temu udaje się osiągnąć wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, iż pomieszczenie jest zbyt małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory istotne są także materiały używane w takim pomieszczeniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową surowością i bałaganem, żeby paradoksalnie tworzyć wyjątkowo efektowne, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka obłożona będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach a także styl przemysłowy producenci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki odwzorowujące beton a także metal. Zastanowimy się, jakie rodzaje oświetlenia sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie faktycznie typy lamp wybrać, jeżeli planujemy uzyskać industrialny efekt wystroju we wnętrzu własnego mieszkania czy budynku.

You may also like...