Styl skandynawski – sprawdź, co potrzebujesz wiedzieć!

Aranżacja wnętrza w takim stylu potrafi być interesująca a także praktyczna! Czytaj dalej i dowiedź się, co winna zawierać kompozycja w stylu Skandynwaskim!
W pomieszczeniach, zaaranżowanych „po skandynawsku” dominującymi barwami są: biel, popiel, jasny brąz, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki i akcesoria. Drewniana podłoga jest świetnym wykończeniem wnętrza zaadaptowanego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego stylu są naturalne półfabrykaty. Najchętniej wykorzystywanym gatunkiem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba wyróżniają się oryginalną barwą a także bogatym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w stonowanym świetle. Tymczasem jednak krzesła w stylu nordyckim nie będą optymalnym wyjściem w przypadku fanatyków stylu tradycyjnego. Do tej bazy można dodać barwne akcesoria, tkaniny o intensywnym, grubym splocie i proste w formie meble. Tego rodzaju gama kolorystyczna sprawia, że kuchnia w stylu nordyckim jest niesłychanie funkcjonalna oraz lekka, a jednocześnie estetyczna. Wszystkie te tony, sprawiają, że nasza kuchnia w nurcie skandynawskim będzie łatwa oraz przestronna i równocześnie przytulna. W salonie zorganizowanym w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzi się prosta, jednostajna posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, że nieodłącznym aspektem tego kierunku, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu oraz bawełny. Dobrze sprawdzają się tu stoliki o lustrzanych blatach czy komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoły w stylu duńskim (inaczej prezentujące się delikatną, opływową linią) a także krzesła vintage – znalezione na pchlim rynku albo piwnicy. Idąc dalej, chcielibyśmy zasugerować akcesoria nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Ruch skandynawski to również minimalistyczne akcesoria, niewątpliwie gustowne a także ekologiczne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe fronty oraz blaty w odcieniu naturalnego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w trendzie nordyckim to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie dużo zalet. Najczęściej używanymi artykułami w tym stylu stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie jedynie będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą i intymniejszą.

Aranżacja kuchni w trendzie nordyckim opiera się na jasnych barwach – zwłaszcza tych rozmytych, przyjemnych, jak także przechodzących w odcień błękitny czy nawet groszkowy!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile umożliwiają codzienną pracę. W aranżacjach w trendzie skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, białymi czy brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje przygotowane w oparciu naturalność oraz minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym a także ponurym nordyckim fasonie, ale prawie na całym globie. Kuchnia oraz salon w fasonie nordyckim z kolei opierają się na wykorzystaniu dokładnie takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni urządzonej w kierunku nordyckim są białe ściany i praktyczne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie stosunkowo oczywisty: charakterystyczne są bowiem dla niego kolory podłogi, jak beże, brązy a także szarości, i także biały, ciemny oraz… czerwony. Kuchnia w stylu nordyckim przedstawia prostotę – dlatego wybieraj proste bądź łagodnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą podstawę stanowią ciepłe barwy na ścianach i drewno – na podłodze czy w formie mebli – stanowią niewątpliwie znakomitą ozdobę każdego salonu a także wprowadza skandynawski nastrój do mieszkań. Wystarczy parę niewielkich zabiegów, żeby nasze wnętrze wyglądało jak z czasopisma o aranżowaniu mieszkań. Styl pomieszczeń domów jest znacząco inny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu nordyckim sprawdzą się także meble, które łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane połączenie tych czynników powoduje, że pomieszczenia zaaranżowane w stylu skandynawskim są niezwykle przestronne i prezentują się schludnością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe kosze wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki a także lniane zasłony to kwintesencja ciepła w stylu hygge. Meble kuchenne w trendzie skandynawskim to połączenie przywiązania do tradycji, ekologicznych półproduktów z innowacyjnymi meblami kuchennymi, które usprawniają codzienne obowiązki.

You may also like...