Wanny wolnostojące – najważniejsze zagadnienia!

Wybór modeli wanien wolnostojących potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wybierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na charakter oraz wystrój pomieszczenia. Zastanówmy się również, w której części łazienki planujemy umieścić naszą wanną.
W ofercie sklepów odnajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na materiał wykonania a także wygląd. W aktualnych ofertach wyszukać można duży asortyment niekonwencjonalnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie gatunki wanien wyróżniają się niezwykle eleganckim stylem nawiązującym do klasycznego wzornictwa bądź inspirowanym nowymi, atrakcyjnymi pomysłami, jakie można znaleźć w katalogach topowych producentów. Nadal sporym zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się zarówno do łazienek zaprojektowanych w stylu klasycystycznym, jak a także do nowoczesnych wnętrz pełniących funkcję luksusowego pokoju kąpielowego. Dobry wypoczynek można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych lub owalnych, jakie dzięki owalnym kształtom zapewniają dużą wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, które doskonale prezentują się w przestronnych łazienkach ustawione w centralnym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość oraz ustawność łazienki. Metraż (niewątpliwie im większy tym lepiej) jest kluczowym kryterium, którym należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego dobieramy odpowiedni wymiar a także układ wanny. W średnim wnętrzu sprawdzi się wariant prostokątny, postawiony pod ścianą. Choć należy przyznać, że takie rozwiązanie trochę redukuje efekt, który niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanny wolnostojące to wynalazek stosunkowo dawny, ale przez wiele lat niedoceniany. Dopiero niedawno wróciły w ożywionej, nowoczesnej wersji, aby na nowo zachwycać pięknem swej niewinności.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste i wygodne. Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Dopasowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, iż im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy niezwykle dobrze przeanalizować. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, aby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, by kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby zadbać, aby miał również duży kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, gdy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka pomimo relatywnie małych rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce a także po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zestawami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się zarówno na dbałość o środowisko jak też finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...