Zobacz najpopularniejsze modele oświetlenia łazienkowego?

Oprawy sufitowe to dobry wybór do współczesnych łazienek, jakie zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie dopasowują się one z całą aranżacją łazienki.
Dzisiaj na rynku można wybierać pośród ogromnej ilości różnego rodzaju lamp łazienkowych, jakie zostały zaprojektowane i wykonane w bardzo oryginalnej stylistyce. Oryginalne kinkiety z wielką liczbą korali i kryształków doskonale sprawdzą się w toaletach urządzonych w stylu glamour, natomiast estetyczne plafony sufitowe będą odpowiednim wyborem do łazienek w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio bardzo powszechny jest także styl przemysłowy, gdzie króluje metal, beton a także kolory szarości. Do takich łazienek warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą oraz wiekową, jaka doskonale uzupełni całości niestandardowej aranżacji. Najciekawszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest wykorzystanie źródeł oświetlenia LED. Jest to bardziej skuteczne rozwiązanie, aniżeli zastosowanie tradycyjnych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła oświetlenia są także niezwykle trwałe na uszkodzenia czy wilgoć. Dobór oświetlenia LED to dodatkowo ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż łazienka jest również miejscem relaksu, w którym pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc stworzyć w niej klimat służący odpoczynkowi, a w tej sferze korzyści oświetlenia są ważne. W marketach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie rozlokowane w obudowie wanny, w podłodze bądź w dekoracyjnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo istotne oświetlenie winno być tak zaprojektowane, żeby ograniczyć, a najlepiej wykluczyć, efekt olśnienia. Z wykorzystaniem konwencjonalnych źródeł oświetlenia jest to bardzo kłopotliwe. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach oświetlenia LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają zamontowane mleczne przesłony. Idealnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których współczynnik olśnienia jest znacznie najniższy. Odpowiednio dostosowane oświetlenie to gwarancja dobrej aranżacji, natomiast przy oświetleniu toalety koniecznie trzeba mieć również na uwadze bezpieczeństwo.

Oświetlenie łazienkowe stanowi często o charakterze naszej toalety. Inaczej wyglądają wnętrza oświecone punktowym sufitowym światłem, odwrotnie bocznymi kinkietami, a jeszcze inaczej ozdobnymi lampami w kształcie kryształowych żyrandoli.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice lub przełączniki. Warto też upewnić się, gdzie poszczególny produkt został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na trwalsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że dobrzy producenci na swoje towary dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne kolory – od podstawowego chromu czy złota, poprzez estetyczne – czerń bądź biel, aż po egzotyczne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod właśnie dobrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy wyłożyć na baterie.

You may also like...