Biała kuchnia – innowacje roku 2018!

Kuchnia stanowi wyjątkowe wnętrze, przy którym domownicy jedzą wspólne posiłki oraz spędzają czas. Białe meble wyraźnie ocieplą to wnętrze, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej luksusowo.
Ciekawym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a dodatkowo dodamy szyku całemu wnętrzu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie delikatne dodatki, także dopasowane pod odcień dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, jak fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco sztywnym i sterylnym. Zatem warto przełamać ową regularność, pobudzając kuchnię innymi odcieniami. Bardzo powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel oraz drzewo to doskonała para, jaka przeważnie owocuje świetnym rezultatem wizualnym. Powszechne są również szarości, czy to na ścianie czy też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej oraz eleganckiej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat pokryty twardym laminatem z minimalną ilością złotych plamek zagwarantuje dobry akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzór spowoduje, że wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niedostrzegalne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu panuje biel. Pastelowe kolory w połączeniu z dodatkami dają wrażenie kompleksowej aranżacji. Dodatkowo biały kolor możemy połączyć z innymi ciemniejszymi barwami, jakie bezapelacyjnie odmienią naszą kuchnie.
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niekorzystna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się często prostą, minimalistyczną i elegancką formą, niebanalnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą mieć zdecydowane, intensywne, żywe kolory, przody z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być połączone z pozostałymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez naszych architektów oraz stylistów prezentują się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na początku warto podkreślić, iż ta przestrzeń powinna mieć ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę odległość skrócić, żeby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać również większą głębię. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego humoru bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka zmiana starczy, aby charakter kuchni był całkiem inny. W sieciówkach znajdziesz także starannie wykonane meble świetnej jakości, jak i te zrobione z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz zestaw, który wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W katalogach sklepów znajdziesz bogaty wybór atrakcyjnych kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny kształt lub po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu a także ekologicznych surowców. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Ozdoby winnym być ograniczone do minimum, aby móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Żeby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, gdyż prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe bądź kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się również na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz jednolite płaszczyzny frontów.

You may also like...