Inteligentny dom – luksus i komfort w jednym!

Część osób myśli o inteligentnym domu tylko w kwestii ogromnego kosztu. Należy jednakże wspominać, iż dobrze skonfigurowane jego funkcje mogą wytworzyć dużą oszczędność względem roku, dzięki czemu inwestycja szybko się zwróci.
Dzięki funkcji przypisywania przycisków do grup modułów oświetlenia, sterowanie światłem w całym domku jest wiele praktyczniejsze. Stawiając na dom z szeroką automatyką będziesz mógł sterować żaluzjami, markizami, oświetleniem, bramą garażową, czy wjazdową nie ruszając się z fotela. Korzyścią używania inteligentnego systemu jest możliwość dodania w dowolnej chwili kolejnego urządzenia. Dzięki osobistym ustawieniom, taki apartament dostosowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas a także pieniądze i kontrolować to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, dlatego dzięki niemu solidnie i wygodniej. Budząc się w środku nocy idziemy na korytarz. Nasz ruch wyłapuje czujka alarmowa, natomiast system wie, że początek ruchu przypadł wewnątrz lokalu i był poprzedzony otwarciem drzwi w sypialni. System wie i, że z powodu nocnej pory, w domu jest ciemno i po to by nas nie oślepić uruchomi oświetlenie tylko na 30% mocy. Po znalezieniu przez czujkę ruchu w przedpokoju na parterze, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, ponieważ system jest zsynchronizowany z aktualnym harmonogramem dnia oraz wie, że budzik jest zaprogramowany na konkretną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe światło jednym przełącznikiem, natomiast system alarmowy po upływie kilku minut przechodzi to trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje taki lub inny system, bowiem (nie licząc projektu, jaki zawsze powinien kosztować kilka tysięcy złotych, jednak kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne motywy, a więc i koszty składowe.

Nie ma chyba nic gorszego, niż ostry dźwięk zegarka wyrywający Cię ze letargu. Inteligentny dom obudzi cię w bardziej delikatny sposób oraz zagwarantuje masę innych funkcjonalności, o jakich nie śniłeś!
Jeśli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całkowitą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest dobry (są odpowiednio przyklejone, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich estetyka oraz przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać bardzo popularną i nie drogą wersję odświeżenia podłogi na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów z drewna. Ich koszt nie jest duży, a z montażem bez przeszkód poradzimy sobie osobiście. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą pełne pole do popisu i możliwość częstej wymiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z posadzki tarasu (nie są mrozoodporne) i przechować w domu do następnej wiosny. Kiedy podłoga na balkonie nie wymaga kapitalnej przebudowy, a uszkodzone są wyłącznie pojedyncze płytki, warto poddać naprawy jedynie zepsute egzemplarze. Jak to zrobić? Wystarczy precyzyjnie usunąć okalającą uszkodzony kafel spoinę, wówczas za pomocą młota a także dłuta ostrożnie rozbić płytkę i wyciągnąć złamane kawałki. Po uprzątnięciu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy nakleić nową płytkę. Na tarasach na których panuje półcień, temperatura jest bardziej stała, a powietrze nie tak wysuszone. Ziemia w skrzynkach i doniczkach dłużej zatrzymuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często nawadniać jak na tarasach południowych, bardzo nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o polskim kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się ładną pogodą przez pełny rok. Nawet, jeśli Twój balkon jest zadaszony, musisz się przygotować na deszcz. Dlatego niezwykle ważne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami wysokiej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę światło. Ważne jest także, czy jest tam wietrznie, bądź też nie. To ograniczy wybór roślin, jednak nadal będzie on spory. Dla ustalenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do gatunków kwitnących tylko na żółto, biało lub purpurowo, bądź do pelargonii, traw lub pnączy. Możesz też niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w mieszkaniu. Planów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje balkonu powinno się dobrze przemyśleć.

You may also like...