Panele podłogowe – innowacje roku 2018!

Porywając się na postawienie domku czy remont mieszkania jedną spośród najważniejszych kwestii, na której skupiamy naszą uwagę, stanowi podłoga. W tej kwestii od lat rządzą panele podłogowe, jakie są niesłychanie praktycznym rozwiązaniem, zaś przy tym dokładnie sie prezentują a także naśladują drewnianą podłogę.
Drewniana posadzka może tworzyć wiele odsłon, zaś każdy dostrzega inne cechy. Przed rozpoczęciem robót, trzeba ustalić, czy posadzka jest równa. Jeśli nie, należy użyć szpachlowej masy wyrównującej tak, by płaszczyzna była perfekcyjna. Wierzchnia część paneli może być powleczona laminatem połyskliwym, matowym bądź półmatowym. Im bardziej połyskliwa powierzchnia, tymże mocniejsze odbicie oświetlenia i tym mocniejszy kolor. Podłogi z połyskiem lepiej zamontować w mieszkaniach, które nie są szczególnie intensywnie nasłonecznione. Posadzki matowe wyglądają dużo bardziej ekologicznie a także są dedykowane do mieszkań bogatych w codzienne światło. W kuchennych pomieszczeniach panele zapewniają klimatyczny wygląd. Jednakże decydując się na panele należy brać te o odpowiednich właściwościach oraz parametrach. Wprawdzie panele dosyć mocno przyciągają brud i kurz, to nie powodują większych problemów przy sprzątaniu. Panele należy sprzątać tylko mokrą ścierką, jaka nie przekazuje znacznej ilości wody. Producenci efektywnie zdobywają coraz to doskonalsze rezultaty tworząc chociażby panele podłogowe wodoodporne do kuchni. Zasada jest niesamowicie prosta – im wyższa klasa, tym atrakcyjniejszy artykuł. Jednakże właściwy wybór względem klasy używalności potrafi przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, iż panele podłogowe dzielą się na dwie podstawowe kategorie – do użytku mieszkaniowego oraz do użytku publicznego, a łącznie mają aż 6 grup używalności. Ważna jest także grubość panela. Im jest grubszy, tym korzystniejszy, bardziej niewrażliwy na zniszczenia a także zdeformowania. Atrakcyjne jakościowo panele rozpoczynają się od 8 mm grubości. Paneli nie nakleja się, nie przybija ani nie przykręca do podłoża. Łączy się jedynie ich krawędzie. Są panele z wpustem oraz wypustem (przystosowane są do łączenia na klej) oraz panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele posiadają solidne zamki, jakie umożliwiają trwałość połączeń w okresie użytkowania. Nie warto kupować cieńszych niż 7 mm, bowiem niejednokrotnie jakość takich paneli zostawia sporo do życzenia. Natomiast o trwałość na uderzenia informuje właściwe oznaczenie.

To panele są wytrzymałe na każdego rodzaju zamoczenia. Dla osób, które pomimo zamontowania paneli nie planują rezygnować z charakterystycznego dla kuchni wyglądu, dostępne są szablony naśladujące płytki ceramiczne bądź gumolit.
Aby poddasze mogło być oddane do aranżacji na poddasze funkcjonalne należy dokonać zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym stylu będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad uyżciem dostępnych fragmentów architektury dachu, jako motywu dekoracyjnego – jeśli twoje poddasze posiada widoczne krokwie, nie zakrywaj ich! Okna dachowe warto zaopatrzyć w radiowe sterowanie oknem a także dodatkami za pomocą pilota albo przełącznika naściennego. Wyposażając wnętrze na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na rozstawienie mebli. Ich ulokowanie zależne jest od wysokości skosów. Wyższe partie poddasza to idealne miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy przypadkowych zderzeń z sufitem. Gdy już wiemy, którą role przyjmie nasze poddasze, to najistotniejsza w dalszym kształtowaniu jego odpowiedniej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet a także najbardziej wymagających do zaaranżowania miejsc. Nikt nie twierdzi, że powierzchnia pod skosem łatwo zaaranżować, a jeszcze łatwiej umeblować, stąd warto zdecydować się na meble na wymiar, które bez trudu dopasujemy do wszystkich zakątków, obniżeń, skosów oraz przestrzeni pod oknami. Skosy generalnie nie należą do najprostszych przestrzeni do aranżacji i adaptacji, natomiast jest kilka zasad i stałych, których przestrzeganie zdecydowanie pomoże nam aranżację poddasza. Zanim jednak przystąpimy do działania, musimy przygotować szczegółową analizę poziomu technicznego domu, a potem zdać sobie na pytania, czy jesteśmy w stanie owy remont zrealizować a także czy będzie nam się to oczywiście opłacało.

You may also like...