Baseny ogrodowe – zobacz jak uniknąć błędów!

Mały basen sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich ogrodach. Im mniejszy model, tym niższa cena, ale także niższa praktyczność – w basenie o powierzchni kilku metrów dorosłe osoby nie będą mogły swobodnie pływać – dlatego jaki basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na specjalistycznym szkielecie. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale jednocześnie najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają dodatkowo opcję dodania filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego modelu basenów również wynoszą od kilkuset to kilku albo nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej stabilne są zbiorniki na stelażach, ale równomiernie ich cena jest również wyższa. Mają one spore rozmiary, więc należy dobrze zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By ograniczyć koszty powiązane z utrzymaniem dobrej temperatury wody, budujemy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda natomiast nie wystarczy, by malec się nie nudził. Zatem warto kupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie jedynie standardowa gumowa kaczka, lecz również różne statki oraz łódki (także takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także wiele innych. Montaż zbiornika wraz z dodaną do basenu instrukcją nie sprawia poważniejszych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy zorganizować podłoże. Świetnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów ogarniających publiczne baseny, w harmonii a także spokoju z grupą bliskich twarzy albo najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe umiejscowiony na terenie posiadłości znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domku, możemy uzyskać za niego zdecydowanie korzystniejszą cenę. Aktywność ruchowa to najefektywniejsza metoda utrzymania odpowiedniej formy. Każdy wie, iż pływanie jest najefektywniejszą metodą rehabilitacji dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy też pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj jednak, że dziecko, które umie już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest konsekwentne monitorowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie bądź w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie rzeczy skupiać uwagę, dopasowując basen dla dzieci, aby kupić artykuł wytrzymały i bezpieczny. Ofert jest sporo jednakże dobry basen winien cechować się kilkoma elementami.
Jeżeli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to skutecznie zmniejszymy nie jedynie wydatki podgrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania stosuje się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV lub żaluzje. Co istotne, te ostatnie są niesłychanie odporne a także bezpieczne, gdyż po takiej powierzchni może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych a także fachowe balony wypełnione powietrzem. Konieczne akcesoria basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto też pomyśleć o akcesoriach poprawiających komfort kąpieli – schodkach bądź trampolinach a także oświetleniu uatrakcyjniającym wieczorne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po wyczyszczeniu basenu, napełnić go powtórnie. Warto też zaopatrzyć się w siatkę, pozwalającą na wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Robaków lub liści. Wskazany jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, zbiera brud z podłogi zbiornika. Raz na jakiś czas winniśmy też odkażać wodę w basenie. W hipermarketach są dostępne specjalne preparaty tlenowe -czyszczą one wodę i, co ważne, nie dają brzydkiego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy powinno się przykrywać, aby nie trzeba go było częstokroć sprzątać. Folia pęcherzykowa pomaga też utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż pokrycie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie następne parę tysięcy złotych.

You may also like...