Meble kuchenne na wymiar – najważniejsze zagadnienia!

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są kosztowne. Jednakże należy również spojrzeć na ta kwestię z perspektywy atutów, wyłącznie w ten sposób zdobędziesz pełnie praktyczności oraz stworzysz projekt ze swoich marzeń.
Przeprowadzając remont kuchni należy pamiętać o kilku kluczowych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie położenie nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas wykonywania czynności w kuchni, ale również może mieć wpływ na ubrudzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości oraz jest mało praktyczny. Aranżując kuchnie na wymiar, dopilnujmy żeby zostawić zawsze skrawek wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Uzupełnieniem tej doskonałości są także fronty oraz blaty, które można bez problemu skonfrontować z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz pozostałymi składnikami wyposażenia domu. Korpusy mebli na wymiar również wykonane są z płyty laminowanej, ale jej odporność jest niewątpliwie większa. Tradycyjna grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona jednocześnie okleiną PCV, która umożliwia wysoką wytrzymałość mebli przez niezwykle długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie szeroka powierzchnia do gotowania i przechowywania. Zapewnia także wysoką swobodę aranżacyjną i projektową. W tym wypadku nie musimy się martwić o miejsce i jak najkorzystniejsze zintegrowanie ze sobą poszczególnych przestrzeni, ponieważ dysponując przestronnym pomieszczeniem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zadecydować ile przestrzeni poświęcić na każdą z nich. Kuchnia w układzie L to doskonałe rozwiązanie, które ułatwia a także pozwala na efektywne wykorzystanie narożnika pomieszczenia, poprzez umieszczenie tam głębszych szafek lub zlewozmywaka. To także korzystne rozwiązanie do niewielkich kuchni, w jakich nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwległych ścianach. W kuchni w kształcie litery L przeważnie jest miejsce na stolik, który dla wielu osób stanowi bardzo istotny mebel kuchenny.

Twoja nowa kuchnia całkowicie odmieni czas, który w niej spędzasz, a przyrządzanie posiłków oraz rodzinne rozmowy staną się przyjemnością. Właśnie dlatego należałoby zainwestować w dobrej jakości meble na wymiar, żeby cieszyć się estetyką a także praktycznością.
Konserwacja mebli fornirowanych jest dość prosta. Optymalnie jest czyścić meble bez zastosowania detergentów – za pomocą wilgotnej ściereczki lub z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu bądź mydła. Odradza się sięgania po popularne aerozole do sprzątania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zakazane jest używanie preparatów czystości z amoniakiem, alkoholem lub acetonem. Po oczyszczeniu mebli należy przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć chłonięcia wilgoci. Do sprzątania zabrudzeń nie swobodnie wykorzystywać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o ostrych krawędziach, ponieważ może to doprowadzić do pęknięcia forniru. Niezwyczajna, uniwersalna wyspa na wymiar wykonana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do wykonywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy oraz miejsce do konsumowania posiłków. Strefa przyrządzania pokarmów to miejsce dla naczyń a także sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie tworzenia posiłków, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Dużą renomą napawają się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco droższe w zakupie, natomiast ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym warto zadbać o listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, aby móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych układ stref wygląda trochę inaczej, ale ważne, żeby był logiczny oraz nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to idealne rozwiązanie również wówczas, gdy w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby obustronne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie uniemożliwiało swobodnego poruszania się po kuchni.

You may also like...