Wybieramy wannę do niewielkiej łazienki!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację akustyczną ułożoną między wanną a ścianą, a czasem także w obudowie wanny.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli stopami i stelażem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, ale są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego modelu wanny. Niezwykle ważne jest, żeby montaż wanny był rzetelny i kompatybilny z zastrzeżeniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, które mogą w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić profesjonalistom. Kiedy wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż obudowy. Dzisiaj producenci wanien oferują gotowe obudowy. Ich zaletą jest jasny oraz szybki montaż, który można zrealizować własnoręcznie. Co istotne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali wygodnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w różnorakich kształtach oraz rozmiarach, przeznaczonych do konkretnych projektów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dopasowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne cechujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o prostych liniach bądź w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle używane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 55 dB. Aby masaż był aktywny, odległość ciała od dyszy powinna wynosić około 10 cm. Wielkość wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 6 osób.

Masz małą łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z regenerujących kąpieli w aromatycznej pianie? Mamy dla Ciebie funkcjonalne rozwiązanie – wanny kątowe, które oszczędzają miejsce a także zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego użytkowania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl lub dedykowane produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego stylu oraz są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to doskonała opcja dla osób lubiących modernistyczny design. Warto jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli planujemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak kształt a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu oraz dodatkowego wyposażenia toalety.

You may also like...