Brodziki prysznicowe – co musisz wiedzieć?

Część osób ceni sobie bardziej wannę niż klasyczną kabinę z brodzikiem. W niezależnej opinii zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie ma swoje zalety – czytaj więcej.
Istotne jest także, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby dlatego zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest wykonany. Najmodniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Własności akrylu umożliwiają też na zachowanie blasku oraz trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką warstwę z minimalnym poślizgiem, niesłychanie dobrze amortyzuje hałas spadającej wody i posiada trwały kolor. Kolejnym oryginalnym surowcem, z którego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zrobione z lanego marmuru są bardzo trwałe i odporne na pęknięcia. Stanowi to materiał pochodzący z mieszaniny sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest przyjemny w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę wartość, iż mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich poboczne wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich także zrobić małe pranie tradycyjne. Dodatkowym walorem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale i osobom starym. Należałoby zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bowiem odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Niezwykle popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Odpowiednio dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, i jednocześnie gwarantuje największy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Kupimy bowiem również brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak i półokrągłe, okrągłe i kątowe.

Planując strefę kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie powierzchnię możemy na nią poświęcić. Przeprowadzając taką analizę będziemy mogli optymalnie wybrać wielkość brodzika!
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl bądź dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niskie, wystające zaledwie kilka cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego wyglądu a także są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących modernistyczny design. Należałoby jednak pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy pragniemy zachować dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu i pozostałego wyposażenia łazienki.

You may also like...