Aranżacja poddasza – innowacje roku 2018!

Oryginalna aranżacja poddasza może wydawać się na pierwszy rzut oka niewykonalna. Poddasze jest pomieszczeniem wyjątkowym ze skosami, jakie ciężko zaaranżować na nic bardziej mylnego. Istnieje wiele możliwości na funkcjonalne zaaranżowanie i wykorzystanie każdego metra kwadratowego tego pomieszczenia.
Na poddaszu równie dobrze można przygotować dodatkowe sypialnie, łazienkę, albo zwykły schowek. Do wykonania orientacyjnego kosztorysu obowiązkowe będzie odpowiedzialne obliczenie wymiarów całego mieszkania. Skosy są integralnym elementem większości mieszkań urządzanych na poddaszu. Jednakże ich zagospodarowanie jest trudne. To powszechne, jednak błędne rozumowanie, zwłaszcza w przypadku poddasza małego bądź stanowiącego jedno wnętrze. Pragnąc spożytkować ustronność i miły klimat poddasza, możemy zorganizować w nim biblioteczkę wraz z stanowiskiem do lektury. W tym celu warto zamówić utworzenie regałów na książki dostosowanych do skosów. Dzięki temu znakomicie zagospodarujemy wszystkie zakamarki, a prywatna biblioteczka nabierze wyjątkowego charakteru. Aranżując kącik do czytania, koniecznie musimy pamiętać o właściwym świetle, które nie będzie męczyło oczu. Nieszczelny, przeciekający dach może być powodem poważnych problemów. Dzieje się tak dlatego, że poddasze to wyjątkowa przestrzeń, jaka jest przede wszystkim narażona na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo, jeżeli na poddaszu zamontowano szczelne okna, to para woda gromadzić się będzie na ścianach a także suficie w konsekwencji, czego w wnętrzu może pojawić się grzyb. Trzeba tez pamiętać o drewnianych elementach budowli, jakie wymagają określonej termoizolacji poddasza. Część poddasza może być niedostatecznie oświetlona, część zaś wręcz przeciwnie. Biurko powinno jednak stanąć tam, gdzie przez większą część dnia nie będzie kłopotu ze oświetleniem dziennym. Dodatkowo, w takim układzie, warto również pamiętać konieczności doposażenia okien w rolety albo zasłony. Dzięki temu nie będzie kłopotu z gorącym, silnym słońcem wdzierającym się przez okna.

Poddasza, zwłaszcza te o średnim metrażu, z całą pewnością wymagają odpowiedniego pomysłu oraz oryginalnych rozwiązań. Nie można sobie przecież pozwolić na złe zagospodarowanie powierzchni, jaka już ze względu na skosy może powodować pewne ograniczenia.
By poddasze mogło być poddane adaptacji na poddasze użytkowe należy wykonać zmiany sposobu wykorzystywania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym fasonie będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem dostępnych punktów budowy dachu, jako elementu dekoracyjnego – jeśli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie zakrywaj ich! Okna dachowe warto wyposażyć w radiowe sterowanie oknem i dodatkami za pomocą pilota bądź przełącznika naściennego. Urządzając wnętrze na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na ustawienie mebli. Ich ulokowanie zależne jest od ostrości skosów. Wyższe partie poddasza to znakomite miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z stropem. Kiedy już wiemy, którą role przyjmie nasze poddasze, to najistotniejsza w dalszym kształtowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie korzyści a także wyjątkowo skomplikowanych do urządzenia miejsc. Nikt nie twierdzi, iż powierzchnia pod skosem łatwo zaprojektować, a jeszcze łatwiej umeblować, zatem warto zdecydować się na meble na wymiar, które bez problemu dobierzemy do wszelkich zakątków, obniżeń, skosów oraz przestrzeni pod oknami. Skosy ogólnie nie należą do najprzyjemniejszych powierzchni do projektowania a także adaptacji, ale jest kilka wytycznych i stałych, których przestrzeganie znacznie pomoże nam adaptację poddasza. Nim jednak podejdziemy do działania, musimy zrobić gruntowną analizę stanu technicznego budynku, oraz następnie odpowiedzieć sobie na pytania, czy jesteśmy w stanie ów remont przygotować a także czy będzie nam się to właściwie opłacało.

You may also like...