Dlaczego warto postawić na łazienkę w czerni?

Barwy ciemne sprawiają wrażenie intymności, natomiast zestawiane z bielą nadają rytm a także dynamikę. Takie powiązanie może być atrakcyjne, jeżeli uwielbiamy zdecydowany kontrast odcieni.
Zestawienie bieli oraz czerni jest bardzo modne nie wyłącznie w aranżacji pokoju czy kuchni. Coraz powszechniej i umiejętnie wkracza również do naszych łazienek. Bowiem czarny kolor wizualnie zmniejsza wnętrza, a biały je powiększa to powiązanie odcieni sprawdzi się zarówno w niewielkich jak i dużych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia oraz jego układu. Do średnich łazienek i WC starczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, a często nawet narożne, jakie zajmują trudne do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, które stworzone są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem linearnym, co w efekcie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony natrysk z wykorzystanym odwodnieniem liniowym zdecydowanie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Czerń we wnętrzach uważana jest za dość śmiałą. Może przytłaczać, jednak prawidłowo dopasowana we wnętrze nada mu atrakcyjności, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok oraz pochłania oświetlenie. Góruje nad otoczeniem, przykuwając uwagę.
Szarość i czerń to odcienie przeciwne. W zależności od preferencji można wyszukać zestawienie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce zagadkowa, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to zestawienia niesłychanie eleganckie i ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie umieścić szerszą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na ziemi. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym momencie na intymnej czerni, czy ożywczej bieli. Dzięki temu zwykła toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, wszechstronne i dobre dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet idealnie zorganizowana łazienka w takiej tonacji odnajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów i upodobań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się sfrustrowane oraz osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się oraz zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź kolorowej, niewielkie wnętrze można zaaranżować tak, by optycznie wydawało się większe. Niestety musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na poziomie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, należałoby postawić w takim miejscu, aby z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić kurz albo być jej całkiem pozbawiona, co uprości mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż pomimo braku żywych odcieni, Wasze wnętrze będzie miało niepowtarzalny klimat.

You may also like...