Schody drewniane – innowacja w twoim mieszkaniu!

Schody idealnie wpisują się w aranżacje nowoczesnego domu. Warto przed ich kupnem przygotować analizę oraz dobrać projekt, jaki spełni nasze wszystkie oczekiwania.
Schody drewniane są elementami budynku ułatwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Mogą stanowić konstrukcję samonośną bądź zostać przymocowane na wylewce betonowej. Do stworzenia schodów przeważnie używa się drewno rodzime (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w przygotowaniu, luksusowe schody powstają z drewna egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych bardzo istotna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa typy lakierów – rozpuszczalnikowe oraz wodne. Pierwszy wariant jest tworzony na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, zaś drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak również lakiery wodne mogą występować w modelu matowym, jak również połyskującym, tworząc na powierzchni schodów oczekiwaną powłokę. Lakier połyskujący jest zdecydowanie bardziej efektowny i pasuje do luksusowych, nowoczesnych pomieszczeń, należy jednakże pamiętać, iż jakiekolwiek zarysowania oraz niedoskonałości jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Warto zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W budynku wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak również osoby stare, często niepełnosprawne, a także najmłodsi. Z jednej strony struktura musi być trwała na wieloletnie obciążenia, a z drugiej właściwie zabezpieczona przed upadkiem z dużej wysokości.

Drewniane schody mają jasny oraz zarazem na tyle neutralny kolor, że świetnie komponują się z każdym stylem wnętrza. Drewno jest również ciepłe w dotyku, więc można po nim stąpać boso w każdej porze roku.
Projektując schody należałoby skorzystać z pomocy projektanta mieszkań, jaki ułatwi zaaranżować optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wzorową jakość a także trwałość, dlatego do produkcji naszych schodów należy dobrać odporne drewno suszone właściwej wilgotności. Dopiero tak dobrany naturalny surowiec będzie idealnie trwały oraz odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezawaryjnej eksploatacji schodów. Szczególnie rekomendujemy schody z drzewa dębowego oraz bukowego, które wyróżniają się wyjątkową twardością, wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Wartą polecenia ofertą są także schody jesionowe, jakie praktycznie nie ustępują dębowym a także bukowym pod względem wytrzymałości, a prezentują się ponadto ciekawym ubarwieniem oraz prążkowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od modelu i wymiarów i wybranych materiałów wykończeniowych. Niesamowicie kosztowne może być np. drzewo egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym wyjściem będą schody wewnętrzne z drzewa jodłowego bądź sosnowego. Sporym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, które dobrze prezentują się w pomieszczeniach współczesnych. Dopasowując schody do naszego domu trzeba dodatkowo uwzględnić ogólny Wygląd całej aranżacji tak aby schody do niej pasowały. Schody są lekkie oraz nie zabierają optycznie zbyt wiele przestrzeni, przy czym nadają mieszkaniu wyjątkowego charakteru, zatem warto w nie zainwestować.

You may also like...