Bateria łazienkowa – postaw na innowację!

Dziś na rynku armatury łazienkowej posiadamy ogromny wybór. Duża ilość towarów przekłada się także na ilość materiałów dobrej jak i kiepskiej jakości. Więc dziś napiszemy nieco więcej o doborze baterii.

Dzięki unowocześnionej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nienaganny wygląd przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle wygodny system montażu, jaki umożliwia na natychmiastową instalację w toalecie. Doskonałej jakości bateria winna posiadać także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak i jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym i ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane guzikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania stosunkowo drogie, używane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach i restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci oferują akcesoria, jakie możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak podstawowe, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby natomiast pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, niejednokrotnie słabszej jakości oraz mogą przeżyć niewątpliwie krócej aniżeli wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalne urządzenie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy nabyć coraz ciekawsze produkty dedykowane naszej łazience. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.

Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeżeli jest odpowiednio skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w pewnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje również głowice bądź przyciski. Warto też upewnić się, gdzie dany towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – wymieniają głowice na lepsze i wyprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że porządni producenci na swoje produkty udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne kolory – od standardowego chromu lub złota, przez modne – czerń bądź biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod właśnie dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się zasadą: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który chcemy wyłożyć na baterie.

You may also like...