Zobacz, co musisz wiedzieć wybierając baterie do łazienki!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy kupić coraz lepsze produkty adresowane naszej toalecie. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki udoskonalonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są wyposażone w nadzwyczaj praktyczny system montażu, jaki pozwala na natychmiastową instalację w łazience. Doskonałej jakości bateria powinna mieć także specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno moc strumienia wody (w ustawieniu pionowym), jak i jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są dzisiaj baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dosyć drogie, używane na ogół w publicznych ubikacjach np. w pensjonatach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci oferują akcesoria, które możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, iż przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, że produkty te są niesamowicie proste, częstokroć gorszej jakości a także mogą przeżyć niewątpliwie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 5-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w dodatkowe narzędzie (perlator), jaki napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz kombinacja wody oraz milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to towar, jaki kupujemy na długie lata. Uważam, że warto rozważyć kilka ważnych czynników, by kupić artykuł dobry i bezawaryjny tak, żeby nigdy nas nie zaskoczyła zalana łazienka.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice bądź przełączniki. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, które kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na własne towary udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne kolory – od tradycyjnego chromu lub złota, poprzez estetyczne – czerń czy biel, aż po egzotyczne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który planujemy poświęcić na baterie.

You may also like...