Płytki łazienkowe jako element aranżacji!

Łazienka jest pomieszczeniem unikalnym, dlatego warto w niej zadbać o każdy szczegół. Płytki łazienkowe bez wątpienia posiadają wpływ na jej ogólny charakter, zatem ich wybór trzeba starannie przemyśleć.
Dzięki użyciu płytek rektyfikowanych nawierzchnia zyskuje wrażenie jednakowej tafli, co dodaje wnętrzu szyku oraz urody. Wybór tego gatunku płytek posiada również szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na zaznaczeniu nowoczesnego wyglądu wnętrza czy kiedy mamy niewielką toaletę, jaką chcemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian i posadzek w łazience niesłychanie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, trwałe na uderzenia, wycieranie i wszelkie porysowania, są dodatkowo antypoślizgowe. Płytki łazienkowe często oczyszczane są silnymi detergentami, dlatego zwracaj uwagę, żeby wybierać płytki trwałe na zasady oraz kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie tylko funkcję praktyczną, to jednocześnie metoda ekspresji artystycznej, zapewniająca profesjonalistom prawie nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Piękna i prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Niepowtarzalny rodzaj a także porowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne również pozwalają Ci stworzyć spójną i bardzo funkcjonalną dekorację łazienki – dobierz wzory najlepiej trafiające w Twój styl! Interesujący efekt ozdobny zapewni użycie mozaiki w formie małych prostokątów, rombów, kamieni o dość wyjątkowych kształtach albo kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a zarazem nowoczesnym trendem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drewno bądź kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a dodatkowo prezentuje się faktycznie efektownie.

Decydując się na innowacyjne płytki ceramiczne do łazienki nie sposób zapomnieć o wymaganiach. Należałoby przypomnieć, iż chodzi tutaj o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.
Trudno sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście nowe trendy w ich obszarze utrzymują się raczej dłużej. Mali użytkownicy także potrzebują mieć łazienkę dostosowaną do ich wieku czy wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się tylko do wanny, w której będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to rodzaj przestrzennych, współczesnych łazienek, które zazwyczaj znajdują się blisko sypialni lub są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu posiadamy wielkie pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że łazienki są pomieszczeniami o podniesionej wilgoci powietrza. Posadzki wielokrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki chłonące wilgoć mogą być oblegane przez grzyby a także pleśń, a ich wytrzymałość będzie zdecydowanie mniejsza. Zatem zaleca się kupno towarów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Toaleta jest pomieszczeniem, w jakim niezwykle kluczowe będzie zachowanie schludności oraz czystości, stąd również płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Warto natomiast mieć na uwadze fakt, iż pod naciskiem wilgoci może trochę zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, że w efekcie codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną naciskać na siebie i pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku niestandardowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...