Baterie kuchenne – postaw na innowację!

Baterie zlewozmywakowe to jeden z najistotniejszych elementów kompozycji kuchni. Sądzę, iż jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, dlatego zobacz, co musisz wiedzieć!
Dopasowując baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami palców. Kolejnym atutem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli vis-a-vis oczekiwaniom klientów, oferują baterie, których wygląd znakomicie pasuje nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do mycia sałaty i napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje montuje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było powszechnie wykorzystywane, ale obecnie jest wypychane przez baterie sztorcowe.

Na rynku dostępne są także modele z wylewką, jakiej wysokość możemy zmniejszać czy z całkowicie ruchomymi korpusami, jakie można wyciągnąć i umieścić na zlewie. To doskonałe rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i komfortowe. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dobrana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie należy niezwykle starannie przeanalizować. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a zarazem – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych warto dopilnować, by miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Naturalnie, równie istotny co ergonomia jest wygląd, wylewka mimo stosunkowo małych rozmiarów przyciąga wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce i po pewnym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego profesjonalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się zarówno na dbałość o środowisko jak również finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który sprawia, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...