Zlewy granitowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Zlew to kluczowy aspekt aranżacji każdej kuchni. Myślę, że wybierając zlewozmywak do własnej kuchni powinniśmy brać pod uwagę dwie rzeczy praktyczność oraz Design!
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są zrobione. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy a także inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe surowce wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo wyróżnia większa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest materiałem bardzo odpornym. Zachętą dla wielu Gospodyń może być też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewy pod kątem liczby posiadanych komór. Nowoczesne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różnorodne gremium odbiorców. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie kupują kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne jedzenie, po jakim zostają całe hałdy naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie głębokie oraz praktyczne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność dostosowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w budynku w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych a także przemysłowych. Dzięki temu zlewozmywak można postawić np. w narożniku kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o małych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dojściu do pozostałych sprzętów i elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na modny zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to najczęściej dobry zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie typy zlewozmywaków charakteryzują się największą trwałością i zachowują swoją funkcjonalność oraz piękny design przez długie lata – czytaj więcej!
Modny projekt a także modernistyczny design jest zdecydowanie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są wykonane i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować szczelność oraz gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu i zawierają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości oraz zalety. Zaletą zlewozmywaków granitowych stanowi ich efektowniejszy design i większa odporność na zadrapania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która powoduje, iż są niezwykle wytrzymałe na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niesłychanie ważny wydaje się więc dobór tych produktów, które narażone są na ciągłą eksploatację oraz te jakie przez długie lata powinny nie wyłącznie wykonywać swą funkcję, ale także pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni i nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, montowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo typów zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak również osoby poszukujące interesujących, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.

You may also like...