Funkcjonalna łazienka – sprawdź od czego zacząć!

Zagadnienie „jak urządzić łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, jaka buduje domek lub wprowadza się do mieszkania, które ma plan modernizować. Toaleta powinna być przede wszystkim prosta a także dopasowana do potrzeb wszystkich użytkowników, zarówno tych dorosłych, jak i niemowląt.
Współczesne toalety używają także wyposażenia do stworzenia niepowtarzalnego połączenia. Nie wykorzystuje się, więc z towarów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład aplikator do mydła lub mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Stojak na ręczniki winien pozwalać na rozłożenie ręcznika, tak żeby sechł on pełną powierzchnią. Więc lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one maksymalnie do zawieszenia szlafroka lub piżamy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest nagrzewany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz świeże. Jeśli chcemy, aby łazienka była wyjątkowo funkcjonalna, możemy też dobrać specjalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy kubły na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt dużym kosztem. W propozycjach wyprzedaży znajdziemy wiele stylowych gatunków, dostępnych za rozsądne pieniądze. Niektóre wagi łazienkowe mają funkcję testowania tkanki lipidowej, obliczają najlepszą masę ciała, lub prezentując zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie dobrać wyposażenie optymalne do osobistych potrzeb. Adepci przytulnego charakteru wiejskiego winni dobrać akcesoria z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki a także dzbanki dekorowane subtelnymi tradycyjnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się też wiklinowe kosze, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki i pozostałe przydatne drobiazgi. Koszyk przymocowany do ściany sprawdzi się też, jako półka, gdzie można trzymać na przykład papier toaletowy.

Dobrym a także praktycznym rozwiązaniem do niewielkiej ubikacji jest wanna o asymetrycznym profilu, którą łatwiej będzie zintegrować z pozostałymi sprzętami oraz dodatkowo zajmuje mniej miejsca. Wśród ofert można znaleźć wanny asymetryczne o wielu rozmiarach, jakie można dopasować do gabarytów niemalże jakiejkolwiek łazienki.
Istotne jest również ułożenie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki posiadają fason prostokątny, warto rozłożyć je poziomo – w taką techniką można optycznie rozszerzyć wąską ubikację. Wertykalne położenie płytek polecane jest natomiast w miejscach niskich – taki aranżacyjny chwyt doda kilka centymetrów małej ubikacji. W przypadku luster zasada jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odbiegamy od tych wąskich, nabywanych w marketach, które dumnie wieszamy ponad umywalką. Należałoby wydać więcej i nabyć sobie odpowiednie lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą przestrzeń umywalkową. Montujemy je na płasko przyklejając do ściany albo wieszamy je w formie szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie ciasnych powierzchniowo łazienkach niezbędne jest użycie stelaży podtynkowych, jakie posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie łazienki, spłuczki, lub bidety wykorzystują w łazience znacznie mniej powierzchni, oraz dodatkowo lepiej się prezentują. Dodatkowo, kiedy miejsca w toalecie jest faktycznie niewiele – stereotypową wannę lepiej jest zastąpić nowoczesną kabiną prysznicową. Miłośnicy długiego wylegiwanie się w wannie – winni jednak brać pod uwagę trochę inny jej kształt. Nowoczesne wanny rzadziej mają już wygląd klasycznego prostokąta, jednak i takie można w dalszym ciągu kupić.

You may also like...