Bramy garażowe – postaw na innowację!

Brama garażowa to produkt, jakiego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram istotna jest jej jakość wykonania, zatem dobierając bramkę należy wziąć pod uwagę kilka czynników.
Wybierając bramę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy wykorzystywane w projektach automatycznych posiadają mechanizmy przeciążeniowe, które stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie jednocześnie mają na celu zablokowanie bramy, gdy wykryją przeszkodę. Z kolei największą równowagę optyczną możemy osiągnąć tworząc nić kolorystycznego porozumienia miedzy bramą i fasadą domku. To dwa elementy niesamowicie ściśle ze sobą powiązane – brama może obejmować nawet do 25 procent frontowej fasady domku. Z tego względu odcień bramy garażu i fasady powinien być zgrany szczególnie w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort używania. Jeśli pozwala na to przestrzeń, można wykorzystać drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają jednakowy model, kolor oraz wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie tworzą drzwi przejściowe, stanowiące nieodłączną część bramy. Bramy uchylne mają bardzo solidne parametry praktyczne i funkcjonalne, przy równoległym zachowaniu korzystnej ceny. Wysokiej klasy komponenty i solidna struktura sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do stosowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność i nowoczesność w zasięgu ręki. To najczęściej wybierane bramy o dobrym standardzie, gwarantujące luksus i wygodę i dobrą izolację termiczną. Pozytywem bramy segmentowej jest również możliwość wcielenia jej praktycznie w każdy model wnęki garażowej.

Osoby decydujące się na bramę skrzydłową często podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama tania w zakupie i montażu, a po drugie czasami niesamowicie dobrze może wkomponować się w kompozycję domku – szczególnie w domkach o konstrukcji drewnianej.
Powszechnie używane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu mechanizmowi podnoszenia nie posiadają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia wygospodarować miejsce wewnątrz garażu, ale także sprawia, iż brama porusza się bezdźwięcznie, natomiast jej montaż jest szybki i prosty niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie pęknięcia linki przestrzega przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramki w przypadku zniszczenia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być zaopatrzona w dwustronny uchwyt czy funkcjonalną klamkę, jakie pozwolą bez kłopotu otwierać a także zamykać bramkę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najtańsza metoda na wygodne i wytrzymałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na własnej działce czy w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane wrota do góry pozwolą na swobodny dostęp do garażu kiedy i na bezkolizyjny i łatwy wyjazd auta. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój samochód bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu korzyści bramka uchylna nie wytrzymuje często porównania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla konsumentów ceniących komfort bramy mogą być wyposażone w sterowany radiowo napęd, który łączy wielką moc z ładnym stylem. Wieloletnie użytkowanie bramy gwarantuje użycie znakomitej jakości aluminium – materiału wytrzymałego na korozję. W tym zakresie ważne jest zarówno położenie garażu wobec ulicy, jak i konstrukcja garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.

You may also like...