Umywalki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Różnorodność kształtów oraz stonowanej barwy z pewnością przyda się do uzyskania nowoczesnej toalety. Dowiedz się, na jakie parametry umywalki należałoby zwrócić uwagę, aby zakupić towar kompletny.
Z uwagi na sposób montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej przeważają umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz praktyczne w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują natomiast umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie albo częściowo wprowadzane w blat, identycznie jak zlewy kuchenne, umożliwiają zabudować przestrzeń poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków higieny bądź zapasu kosmetyków. Inne powszechne typy to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór surowca, z którego została stworzona umywalka również ma istotne znaczenie. Wiele modeli jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, jakie zdecydowanie ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to materiał wytrzymały na porysowania, mocny i trwały. Szklana umywalka świetnie wpisze się w trend modernistyczny, nordycki albo minimalistyczny. Można także natrafić na umywalki metalowe bądź drewniane. Natomiast, jeżeli chodzi kształt, obecnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Dużym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dobrane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na utrzymanie jednolitego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one zróżnicowane oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane i jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Często to właśnie umywalka jest tym punktem, jaki pierwszy rzuca się w oczy, gdy wkraczamy do toalety. Winna być, zatem prawidłowo dostosowana do wyglądu, zarówno pod względem kształtu, jak także stylistyki.
Umywalki kamienne są niezwykle oryginalne, ale i kosztowne. Dobrze pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak również tradycyjnych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są odporne na zadrapania i trudno je potłuc. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej sporym ciężarem i z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany kamień jest, bowiem niesłychanie zauważalny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, dobrze sprawdzają się umywalki narożne, podwieszane czy też z wydłużonymi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Toalety powinny być komfortowe oraz bezpieczne, zwłaszcza gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne i stare. Jest szereg rozwiązań, jakie należałoby zastosować, żeby ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, aby w takim wnętrzu znajdował się prysznic, a nie wanna. Do aranżacji toalety należy dodać również specjalistyczne maty antypoślizgowe oraz chodniki na przyssawki, które uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem dobrego zabezpieczenia materiału oraz wykorzystania właściwych jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Najczęściej wykorzystuje się do owego celu gatunki tropikalne. Bez względu na to, jak wielką wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią najmniej 70 cm, aby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i przystosowane do stylu toalety, dlatego warto wykonać analizę własnych potrzeb. Nim dobierzemy odpowiednią umywalkę, warto przeprowadzić na kartce projekt urządzanego pomieszczenia. Aby łazienka była funkcjonalna, należy zachować właściwe przestrzenie pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Dobre rozplanowanie wnętrza łazienki da nam wygodę oraz bezpieczne użytkowanie.

You may also like...