Grzejniki łazienkowe – postaw na innowację!

Dobrze dopasowany grzejnik do desingu, funkcji a także wielkości toalety nie jedynie uatrakcyjni jej wizerunek, ale przede wszystkim umożliwi jej wygodne, a także stworzy specjalną powierzchnię na osuszanie ręczników i ubranek przez pełen rok.
Przyjmując, iż kaloryfery są podobnej wielkości a także są zrobione z tego samego materiału to kaloryferem bardziej wydajnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki tylko dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, bowiem często wentylacja jest tak zorganizowana, iż do toalety napływa gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na nagrzewanie łazienki i suszenie ręczników, także poza okresem grzewczym. Dobierając grzejnik do łazienki warto przeanalizować, czy zamiast drabinki nie kupić grzejnika dekoracyjnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, który prócz roli ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, i także zwiększa powierzchnię emitującą ciepło. Sprawa ta jednakże ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Typowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali ewentualnie z aluminium), pomiędzy którymi montowane są proste bądź zaokrąglone rury. Grzejnik natychmiast wytwarza ciepło oraz ogrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło i ułatwia utrzymać stałą temperaturę nawet w większych łazienkach.

Dobór optymalnego kaloryfera łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników a również ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki. Kaloryfery ogrzewane gorącą wodą pochodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to bardzo dobry sposób żeby podgrzać ubikację.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego wyjątkowy szaro – retro kierunek nada mieszkaniu unikalnego klimatu. Możemy zdecydować się na taki wariant, jaki będzie wydajny, a zarazem idealnie zaadaptowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest niesamowicie przydatny zwłaszcza jesienią i wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku lub zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma skłonności do wahań. Coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem praktycznym i estetycznym toalety. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć świadomość, iż powłoka chromowa ogranicza oddawanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) czy na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w pomieszczeniu wymaga również innego źródła ciepła. Luksusowy oraz praktyczny grzejnik jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, ogrzać i osuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy ciepłą i suchą podłogę a także podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Dobry grzejnik winien dawać ciepło, być perełką toalety oraz działać bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to dobre rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do najtańszych.

You may also like...