Jakie drzwi prysznicowe wybrać – składane czy przesuwne?

Aranżując łazienkę trzeba podjąć wiele decyzji, często niełatwych. Jedną z ważniejszych jest ta dotycząca wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, swoich zwolenników, jak i przeciwników. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z wyborem drzwi przesuwnych, tego jakie będą idealne dla mniejszej jak i większej łazienki – zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

drzwi prysznicowe składane

Drzwi prysznicowe do jakiej łazienki?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, do jakich łazienek pasują drzwi prysznicowe. Z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla popularnych kabin prysznicowych. Alternatywa ta poszerza znacznie możliwości aranżacyjne ze względu na to, że drzwi prysznicowe dostępne są w tak różnych wymiarach, że można dzięki nim ciekawie zaaranżować mała, nieustawną łazienkę, jak i przestronny pokój kąpielowy. Drzwi prysznicowe zazwyczaj wybierane są do łazienek na poddaszu oraz do wnętrz, w których inne rozwiązania są nie do wykonania.

Ogólnie można jednak stwierdzić, że w przypadku gdy łazienka jest mała, warto jest postawić na drzwi prysznicowe, które są transparentne, nie są matowe, nie mają wzorów. Dzięki temu cała łazienka wygląda jak integralna całość, a dzięki temu, że widać ściankę za drzwiami prysznicowymi, łazienka nabiera głębi i po prostu wygląda na przestronniejszą. W przypadku niewielkich łazienek warto też zwrócić uwagę na grubość profili, na przecięcia. Profile powinny być cienkie, minimalistyczne. Takie zresztą są także obecnie trendy. Na rynku znajdują się także drzwi, które nie posiadają profili, ani listew. Takie bezramkowe drzwi będą miały największy wpływ na optyczne powiększenie wnętrza.

Drzwi prysznicowe składane czy przesuwne – które do jakiej łazienki?

Tak naprawdę wybór rodzaju drzwi prysznicowych uzależniony jest przede wszystkim od ilości miejsca, jaką dysponujemy. Zarówno drzwi prysznicowe składane, jak i przesuwne nadają się także do łazienek niewielkich, ponieważ nie potrzebują przestrzeni poza samymi drzwiami, tak jak jest w przypadku drzwi prysznicowych uchylnych. Różnica jest jednak taka, że w przypadku drzwi składanych samo wejście do kabiny jest zazwyczaj szersze, niż ma to miejsce w przypadku drzwi prysznicowych przesuwnych.

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku powinno się wybrać drzwi prysznicowe, które pochodzą od znanych, sprawdzonych producentów, takie, które posiadają dobre opinie oraz zostały wykonane z najlepszych materiałów. W produktach niskiej jakości bardzo łatwo można popełnić błędy montażowe przez nieidealnie spasowane części. Ze względu na to po jakimś czasie użytkowania system jezdny, otwierania i zamykania czy przesuwania drzwi może zacząć się zacinać, przez co drzwi nie będa funkicjonalne, czasem nawet nieszczelne.

You may also like...