Właściwości i zastosowanie chromowanych kształtek hydraulicznych!

Kształtki chromowane stosujemy w każdym przypadku, w którym chcemy uzyskać wyjątkowy efekt wykończenia podłączeń hydraulicznych. Wszystkie widoczne przyłącza zaworowe, przedłużki, trójniki, wykończone powłoką chromowaną nie odbarwią się i pozostaną atrakcyjne wizualnie.

W środowisku wilgotnym, do jakiego zaliczamy łazienki, ubikacje, pralnie, suszarnie, kształtki mosiężne pokryją się zieloną patyną. Stopień i czas, w jakim to nastąpi, zależy od składu i związków zawartych w powietrzu / parze wodnej.

W większości przypadków taki efekt pogarsza nasze odczucia wizualne. Ten mały, ale istotny szczegół może popsuć efekt mozolnie wykuwanego projektu. Pamiętajmy, że to zazwyczaj szczegóły przesądzają o efekcie końcowym inwestycji. Powłoka chromowana bywa z reguły neutralna w kontekście aranżacji, nie stanowi zagrożenia dla koncepcji kolorystycznej pomieszczenia, z powodzeniem znajdzie wspólny mianownik i uzasadnienie do zastosowania w każdym pomieszczeniu. Elementy chromowane podkreślają charakter i styl urządzeń, z którymi są zespolone. Zastosowanie chromowanych kształtek w zestawie z np. czarnym grzejnikiem łazienkowym podkreśla jego charakter i nadaje charakteru całej łazience.

Oczywiście można ten sam grzejnik podłączyć za pomocą kształtek mosiężnych lub niklowanych, a efekt wizualny pozostawić do oceny indywidualnej.

chromowane kształtki hydrauliczne

Z czego wykonane są kształtki hydrauliczne?

Złączki chromowane tak naprawdę wykonane zostały z mosiądzu. Następnie poddane zostały procesowi chromowania. Sam mosiądz, jako materiał posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to jedne z niewielu dostępnych materiałów, które sprawdzą się w specyficznych warunkach, w których występuje woda, wilgoć czy wahania temperatur. Mosiądz nie koroduje, a także odporny jest na uderzenia i inne mechaniczne urazy. Elementy hydrauliczne, które zostały z niego wykonane przez ekspertów, uznawane są za najlepsze i najtrwalsze!

Warto wspomnieć o tym, że jeszcze kilkanaście lat temu stopy mosiądzu mogły zawierać ołów. W związku jednak z powszechnym wycofywaniem tego pierwiastka, takich stopów dziś się już nie stosuje.

Kupuj kształtki hydrauliczne tylko w sprawdzonych hurtowniach!

Na rynku obecnie spotkać można wiele miejsc, w których bez problemu dostać można chromowane kształtki hydrauliczne. Nie wszędzie jednak produkty te cechuje wysoka jakość wykonania! Fachowcy, instalatorzy i hydraulicy podkreślają, że dobre kształtki otrzymać można w hurtowni hydraulicznej online Proterm. To właśnie tam znajduje się szeroki wybór kształtek ocynkowanych, które dostępne są w niskich cenach!

Zamówienia w sklepie realizowane są szybko, dzięki zapełnionym stanom magazynowym, a także sprawdzonych firm kurierskich, z których pomocy korzystają. Ten sklep hydrauliczny oferuje o wiele więcej! Można tam bowiem liczyć na fachową pomoc techniczną, doradztwo w zakresie wyboru kształtek chromowanych. Wszystko to, dzięki wykwalifikowanej kadrze, która pochwalić się może nie tylko szeroką wiedzą tematyczną, ale także i praktyką.

You may also like...