Największe zalety kabin półokrągłych

Łazienka to ta przestrzeń w mieszkaniu, gdzie mimo małego metrażu spędzamy stosunkowo dużo czasu. Zazwyczaj tak właśnie jest – łazienka nie jest dużym pokojem kąpielowym, w którym możemy umieścić wszystkie elementy, w taki sposób, aby pozostała przestrzeń była naszym wolnym metrażem. W związku z tym oszczędzamy miejsce, w taki sposób, jak się tylko da, a jednym ze sposobów jest montaż kabiny prysznicowej półokrągłej.

kabina półokrągła

Bezproblemowe użytkowanie kabiny półokrągłej

Wśród kabin prysznicowych https://www.lazienkiabc.pl/Kabiny-prysznicowe-polokragle-c23, które są najczęściej wybierane, przodują kabiny prysznicowe półokrągłe, które pasują praktycznie do każdej łazienki. Jej bezproblemowy sposób otwierania sprawdzi się na każdej powierzchni i zostanie doceniony nawet przez najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto półokrągła kabina prezentuje się wręcz idealnie na małej przestrzeni, sprawiając wrażenie większej. Złudzenie to można spotęgować poprzez dobór transparentnego szkła. Niemniej jednak bez względu na zastosowane triki kabina tego w półokrągłym kształcie to idealny wybór.

Wśród kabin prysznicowych półokrągłych wyróżnia się te z drzwiami przesuwnymi oraz te z drzwiami uchylnymi. W zależności od tego, na jaki wybór postawisz, musisz wiedzieć, że musi być on uzależniony od warunków panujących w łazience. Nie każda przestrzeń stwarza możliwość montażu drzwi uchylnych. Aby zdecydować się na to rozwiązanie, należy liczyć się z tym, że kabina zajmie więcej miejsca po jej otwarciu.

 

Zalety kabin prysznicowych półokrągłych z brodzikiem

Marząc o kabinie prysznicowej z brodzikiem, tworzymy tak zwaną strefę mokrą. Dzięki temu utrzymanie czystości jest o wiele prostsze. Poza tym montaż kabiny półokrągłej z brodzikiem jest bardzo prosty, a na rynku dostępne są gotowe zestawu. W związku z tym użytkownicy nie muszą się obawiać o to, że kształt kabiny nie dopasuje się do kształtu brodzika, czy odwrotnie. Do wyboru mamy brodziki niskie oraz wysokie. Jeśli chcemy połączyć opcję wanny z prysznicem, polecamy postawić na ten drugi rodzaj, czyli wysoki brodzik. Stworzy on dodatkowe możliwości kąpieli oraz korzystania z kabiny.

 

Zalety kabin półokrągłych bez brodzika

Coraz większą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika. Prysznic bez niego to kabina, którą montuje się na płytach podłogowych. Ten sposób montażu jest także stosowany w przypadku kabin półokrągłych, gdzie korzysta się z przesuwnych drzwi szklanych wykonanych ze szkła hartowanego. Ważnym bardzo elementem tego rozwiązania jest montaż płytek antypoślizgowych, które pełnią istotną funkcję. To one są podstawą prysznica, więc musi to być bezpieczna przestrzeń, która stwarza komfortowe warunki podczas kąpieli.

Kabiny tego rodzaju są dość często wybierane przez rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze, które mogą mieć problem z wejściem do kabiny z brodzikiem, nawet z tym niskim. Do takiej kabiny można wjechać zarówno z wózkiem, jak i podstawić taboret, który ułatwi kąpiel osobie starszej lub niepełnosprawnej. Warto mieć na uwadze ten aspekt podczas wyboru kabiny.

You may also like...